A két csapat harmadszor találkozott egymással, két vereség után ez volt a Szeged első sikere.

Eredmény,

férfi Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló, B csoport:

MOL-Pick Szeged - Flensburg-Handewitt (német) 30-28 (15-14)

----------------------------------------------------------

a Szeged gólszerzői: Sostaric 6, Bánhidi, Bombac, Maqueda 4-4, Sigurmannsson 3, Källman, Balogh Zs. 2-2, Bodó, Canellas, Sego, Blazevic, Zsitnyikov 1-1

A magyar csapat négy győzelemmel, ellenfele két sikerrel és két vereséggel kezdte a BL-szezont. A szegediek keretéből ezúttal a spanyol jobbszélső, Pedro Rodríguez maradt ki taktikai okok miatt. A Flensburg dán irányítója, Rasmus Lauge Schmidt - aki jövő nyártól a Veszprémet erősíti - gyomorfertőzés miatt nem játszott.

A házigazdák a szlovén Mario Sostaric vezérletével kihasználták, hogy a Flensburg több mint öt percig nem szerzett gólt, és a nyolcadik percben már 5-2-re vezettek. Lendületesen támadtak és keményen védekeztek a szegediek, ennek csak egy-egy rövid időszakban találta ellenszerét a vendégcsapat (13-8).

Az első félidő hajrájában a cserék miatt visszaesett a magyar bajnok teljesítménye. A németek bosnyák kapusa, Benjamin Buric több bravúrt is bemutatott, csapattársai pedig egy 6-1-es sorozattal egyenlítettek a szünet előtt (14-14).

A második félidőből hat perc telt el, amikor a Flensburg először betalált, közben a hazaiak remekül védő kapusa, Marin Sego is eredményes volt (18-14). A találkozó háromnegyedénél volt először hat gól a Szeged előnye (24-18), Juan Carlos Pastor vezetőedzőnek azonban öt és fél perccel a vége előtt időt kellett kérnie, mert csapata megtorpant (27-24).

Hat perc után találtak be ismét a hazaiak, majd Bánhidi Bence két góljával biztosították idénybeli ötödik sikerüket.

A Flensburg legeredményesebb játékosa Holger Glandorf és a norvég Magnus Röd volt egyaránt öt góllal.

A jövő hétvégén szünet lesz a férfi Bajnokok Ligája csoportkörében, a Szeged a Veszprém otthonába látogat vasárnap a magyar bajnokság rangadóján.

A B csoport állása: 1. Paris Saint-Germain (francia) 10 pont (161-129), 2. MOL-Pick Szeged 10 (149-134), 3. Skjern HB (dán) 5, 4. HBC Nantes (francia) 4 (166-153), 5. Flensburg-Handewitt 4 (142-139), 6. PPD Zagreb (horvát) 2 (133-151), 7. Motor Zaporizzsja (ukrán) 2 (152-162), 8. RK Celje PL (szlovén) 2 (121-151)

szombaton játszották:

A csoport:

Montpellier HB (francia)-Telekom Veszprém 29-30 (16-14)

Az állás: 1. Barcelona (spanyol) 8 pont (173-136), 2. Vardar Szkopje (macedón) 8 (143-132), 3. Vive Kielce (lengyel) 8 (155-145), 4. Rhein-Neckar Löwen (német) 6 (163-152), 5. Telekom Veszprém 6 (141-142), 6. Meskov Breszt (fehérorosz) 4, 7. Montpellier HB 0 (129-147), 8. IFK Kristianstad (svéd) 0 (138-178)