A hangszeres kíséret nélküli, énekelt zene műfaját bemutató, a maga nemében egyedülálló fesztivált - számtalan külföldi verseny és fellépés tapasztalatait hasznosítva - a szegedi Fool Moon vokálegyüttes alapította 2005-ben. Az évek folyamán vendégül látták Európa legérdekesebb, leghíresebb és legsikeresebb a cappella együtteseit, hogy megismertessék ezt a műfajt a magyar közönséggel.

A pénteki nyitónapon a Bolyki Brothers, Magyarország egyik legjelentősebb a capella együttese ad koncertet. Csaknem harminc éve dolgoznak együtt, és a komolyzene, a pop, valamint a dzsesszvilág is számon tartja, értékeli munkájukat. Az együttes tagjai képzett zenészek. Brácsa, cselló, klarinét és pozan szakon végeztek, és aktív résztvevői a nemzetközi komolyzenei életnek is. Egyedülálló hangzásuk, magával ragadó humoruk és legendás színpadi jelenlétük az ország legkiemelkedőbb zenei formációi közé emelte őket.

Szombaton elsőként a házigazda Fool Moon áll színpadra. A 2001-ben az első magyar pop-a capella csapatként létrejött együttes az elmúlt másfél évtizedben számos nemzetközi elismerést szerzett, 2018 elején másodszorra hozták el az első helyezést a világ egyik legnagyobb a cappella versenyéről, Moszkvából. Humoros és szórakoztató, de magas szakmai színvonalú és igényes stílusú koncertjeik során a műfajjal ismerkedő és a zenéhez értő hallgatók is egyaránt találnak kedvükre valót.

A fesztivált a francia Opus Jam zárja. A hattagú formációból négyen korábban egy a cappella gospelkvartett tagjai voltak, majd úgy döntöttek, alapítanak egy új énekegyüttest. A csapat körbeturnézta Franciaországot, valamint a világ számos pontján is koncertezett már. Számos nagy a cappella fesztiválon vettek részt gospel- és dzsesszzenéjükkel. Tizenöt évnyi a cappella énekléssel csaknem kilencszáz fellépést és öt sikeralbumot tudhatnak a hátuk mögött.

Szegedi koncertjükön olyan dalok lesznek hallhatóak, amelyeket hangszerkíséret nélkül adnak elő, még ha a hallgató hallani is véli azokat. A hangok jobban és intenzívebben érvényesülnek, mivel technikai trükkökkel nem dolgoznak. Motown Acappella programjukban a legjobb fekete zenék hangjaival és ritmusaival játszanak, kísérleteznek, olyan előadók dalait játszva, mint Marvin Gaye, Ray Charles, Stevie Wonder, The Jackson Five vagy Sam Cooke.