A Fidesz és a KDNP támogatásával induló független polgármesterjelölt programismertető sajtótájékoztatóján azt mondta, az ipari park és a kapcsolódó infrastruktúra kialakításához szükséges források az uniós területfejlesztési programban és a Modern Városok Programban rendelkezésre állnak.
 
Jobb szervezéssel, informatikai megoldásokkal fejleszthető az egészségügyi alapellátás, a járóbeteg szakellátás. A munkavállalók egészségügyi állapotának javítása versenyelőnyt is jelenthet - közölte a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara elnöki posztját is betöltő építési vállalkozó.
 
A polgármesterjelölt szerint azonban nem szabad megfeledkezni az idősekről sem, számukra a gyógyszer-házhozszállítás megszervezése, és vészhívórendszer kiépítése jelenthet segítséget. Az egykori 1-es kórház épületében pedig időskori ellátóközpontot kell kialakítani az önkormányzati tulajdonú ingatlan értékesítése helyett - tette hozzá.
 
Nemesi Pál kifejtette, a szegedi közlekedési helyzet nem túl nagy beruházással kezelhető lenne. Szükség van új parkolóház kialakítására és a parkolási díjak csökkentésére. A lakótelepeken is növelni kell a parkolóhelyek számát, de ez nem mehet a zöldterületek rovására, ugyanakkor elengedhetetlen a külvárosi tömegközlekedési járatokat sűrítése.
 
A közlekedésfejlesztés mellett a harmadik híd megépítése a város jövőképe szempontjából is meghatározó - mondta.
 
A polgármesterjelölt biztonsági kamerarendszer telepítene a lakótelepi közterületekre és a lakóközösségekkel együttműködve a lépcsőházakba. Szegedi cégek bevonásával korszerűsítené a játszótereket, valamint 22 ezer fa ültetését tervezi a város közigazgatási határain belül a következő öt évben.
 
Nemesi Pál hangsúlyozta, ezek a programpontok a szegediek érdekét szolgálják és az augusztus közepén indított Párbeszéd Szegedért 2019 konzultáció alapján - melyre eddig 31264 helybeli válaszolt - elnyerték az emberek jelentős részének támogatását.